De warmtepomp is aan een gestage opmars bezig in Nederland. Dat is logisch, want een warmtepomp kan heel efficiënt een woning elektrisch verwarmen en koelen en maakt daarbij gebruik van gratis energie in de buitenlucht of uit de bodem. Geen, of een veel lagere, CO2 -uitstoot, niet meer afhankelijk van een sterk fluctuerende gasprijs, maar gewoon een fors lagere energierekening. En altijd een comfortabele en stabiele temperatuur in huis.
Itho Daalderop is al sinds 2002 actief in warmtepompen. Onze water/water warmtepomp van het type WPU is de best presterende en meest toegepaste grondgebonden warmtepomp in de nieuwbouw. Maar ook op het gebied van lucht/water warmtepompen bieden we met onze monoblock Amber een extreem stille en stijlvolle R290 warmtepomp met uitstekende prestaties. Ook op het gebied van tapwater rendement scoort Amber uitzonderlijk goed. Deze warmtepomp past helemaal bij de woning én bewoner van deze tijd.
Bij een all-electric opstelling van de warmtepomp is er een voorraadvat nodig. In onze productiefaciliteit in Tiel produceren we meer dan 100.000 voorraadvaten en boilers per jaar. Onze warmtepomp voorraadvaten zijn extreem goed geïsoleerd en dankzij o.a. het ontbreken van een spiraal in het vat, beschikken deze vaten over een uniek hoge aftapbaarheid. Dat houdt in dat een voorraadvat van Itho Daalderop te vergelijken is met een conventioneel voorraadvat dat 20% meer inhoud heeft. Omdat er geen koude zones in het vat achterblijven, werkt ook de legionella ontsmetting veel effectiever. Naast een ruim assortiment verticale voorraadvaten, bieden we drie horizontale voorraadvaten aan. Deze zijn ideaal weg te werken achter het knieschot, waardoor kostbare binnenruimte wordt bespaard.